MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

BU ÖN BİLGİLENDİRME FORMU, SİZ SAYGIDEĞER TÜKETİCİ’LER (“KULLANICI” YA DA “ALICI” OLARAK DA ANILABİLECEKTİR) İLE SATICI ARASINDAKİ MESAFELİ SÖZLEŞME’NİN KURULMASI ÖNCESİNDE TÜKETİCİ’NİN BİLGİLENDİRİLMESİ AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR.

1. SATICI’NIN İSİM, UNVAN, AÇIK ADRES, TELEFON VE VARSA DİĞER ERİŞİM BİLGİLERİ:
ATABEY ALÜMİNYUM VE MOBİLYA AKSESUARLARI (SATICI)

KÜÇÜKKÖY / 18152748084

ADRES :  ESENTEPE MAH. GAMAS MOBİLYACILAR SİTESİ M BLOK NO:42 SULTANGAZİ / İSTANBUL’

WEB ADRESİ : WWW.ATABEYALUMINYUM.COM.TR

E-POSTA : INFO@ATABEYALUMINYUM.COM.TR

2. SÖZLEŞME KONUSU MAL/ÜRÜNLERİN TEMEL NİTELİKLERİ:
TÜM HAKLARI SATICI’YA AİT “WWW.ATABEYALUMINYUM.COM.TR” ADRESLİ İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN MOBİLYA AKSESUARLARI, İLE SINIRLI OLMAKSIZIN SATIŞA SUNULAN MAL/ÜRÜNLERDİR. SÖZLEŞME KONUSU MAL/ÜRÜNLERE İLİŞKİN BİLGİLER İLE BUNLARIN TEMEL
ÖZELLİKLERİNİ WWW.ATABEYALUMINYUM.COM.TR ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLİR, İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

3. TÜM VERGİLER DÂHİL OLMAK ÜZERE MAL VEYA HİZMETİN TÜRK LİRASI OLARAK SATIŞ FİYATI:
MAL/ÜRÜNLERİN TÜM VERGİLER DAHİL OLMAK ÜZERE TÜRK LİRASI ÜZERİNDEN BELİRTİLEN SATIŞ FİYATLARI, İLGİLİ MAL/ÜRÜNLER İÇİN TEK TEK WWW.ATABEYALUMINYUM.COM.TR ADRESİNDE BELİRTİLMİŞTİR.
SATICI’NIN FİYAT DAHİL TÜM TAAHHÜT VE/VEYA VAATLERİ ÖN BİLGİLERİN VERİLDİĞİ VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN YAPILDIĞI ANDA GEÇERLİ OLUP SONRASINDA DEĞİŞEBİLECEKTİR.

4. ÖDEME VE TESLİM VEYA İFA İLE İLGİLİ BİLGİLER:
KULLANICI, WWW.ATABEYALUMINYUM.COM.TR İNTERNET SİTESİNDEN KREDİ KARTI (VİSA, MASTERCARD), PAYNET İLE ÖDEME YAPMAK SURETİ İLE MAL/ÜRÜN/HİZMET SATIN ALABİLİR.

MAL/ÜRÜN SEVKİYATLARI, KULLANICI’NIN ÖN SİPARİŞ VERME HALİ HARİÇ OLMAK ÜZERE, SİPARİŞİN VERİLDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE TAMAMLANACAKTIR. BU SÜRE SEVKİYATLARDA BİR SORUN YAŞANMASI DURUMUNDA, TÜKETİCİ MEVZUATINA UYGUN OLARAK SİPARİŞİN İLETİLDİĞİ GÜNDEN İTİBAREN AZAMİ 30 GÜNE KADAR UZATILABİLİR OLUP; AYRICA KULLANICI’YA DAHA ÖNCEDEN YAZILI OLARAK VEYA BİR SÜREKLİ VERİ TAŞIYICISIYLA BİLDİRİLMEK KOŞULU İLE 30 GÜNLÜK SÜREYE İLAVETEN ON GÜN DAHA UZATILABİLİR. KULLANICI TARAFINDAN SATIN ALINAN MAL/ÜRÜNE İLİŞKİN VARSA KARGO BEDELİ İLGİLİ SİPARİŞ ONAYLANIRKEN KULLANICI BİLGİSİNE SUNULUR VE ONAY DAHİLİNDE SİPARİŞ TUTARINA İLAVE EDİLİR. BÖYLE BİR DURUMDA SİPARİŞİNİZ ADRESİNİZE ULAŞTIĞINDA KARGO YETKİLİSİNE KESİNLİKLE ÖDEME YAPMAYINIZ. KARGO SİZE TESLİM EDİLDİĞİNDE KOLİDE EZİLME, DEFORMASYON, ISLAKLIK YA DA MAL/ÜRÜNE ZARAR VEREBİLECEK BİR DURUM SÖZ KONUSU İSE, KARGO GÖREVLİSİ İLE BİRLİKTE KOLİYİ AÇARAK ÜRÜNLERİNİZİN DURUMUNU KONTROL EDİNİZ. ÜRÜNLERDE BİR HASAR GÖRDÜĞÜNÜZ DURUMDA, ÜRÜNLERİ TESLİM ALMAYIP KARGO YETKİLİSİNDEN TUTANAK TUTMASINI İSTEYİNİZ. TUTANAK TUTULAN ÜRÜNLER KARGO FİRMASI TARAFINDAN ŞİRKETİMİZE ULAŞTIRILACAK VE TARAFIMIZDAN ÜRÜNLERİN DEĞİŞİMİ YAPILACAKTIR.

5. CAYMA HAKKININ KULLANILMASININ ŞARTLARI VE BU HAKKIN NASIL KULLANILACAĞI:
KULLANICI, SÖZLEŞME KONUSU MAL/ÜRÜNÜN KENDİSİNE VE/VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİMİ TARİHİNDEN İTİBAREN 7 (YEDİ) GÜN İÇİNDE CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN BU SÜRE İÇİNDE SATICI’YA YUKARIDA BELİRTİLEN ADRES VE NUMARALAR ÜZERİNDEN FAKS, E-POSTA VEYA TELEFON İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE MAL/ÜRÜNÜN İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE KULLANILMAMIŞ, PAKETİ AÇILMAMIŞ, ÜRÜN ZARAR GÖRMEMİŞ, TESLİM EDİLDİĞİ ORİJİNAL HALİYLE VE/VEYA TEKRAR SATILABİLİR KONUMDA, AMBALAJI, VARSA STANDART AKSESUARLARI VE/VEYA PROMOSYONU İLE BİRLİKTE EKSİKSİZ VE HASARSIZ OLARAK SATICI’YA GÖNDERİLMESİ ŞARTTIR. BU HAKKIN KULLANILMASI HALİNDE, MAL/ÜRÜN BEDELİ KULLANICI’YA İADE EDİLİR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI HALİNDE KULLANICI’YA FATURA ASLININ GERİ GÖNDERİLMESİ ŞARTTIR. FATURA ASLI GÖNDERİLMEZ İSE KDV VE VARSA SAİR YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLMEYECEKTİR. CAYMA HAKKI KULLANILARAK İADE EDİLEN MAL/ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ SATICI TARAFINDAN WEB SAYFASINDA İLAN EDİLEN KARGO FİRMASI İLE GERİ GÖNDERİLMESİ HALİNDE SATICI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR. DİĞER KARGO FİRMALARI İLE GÖNDERİMDE KARGO ÜCRETİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. ÖZEL İSTEK VE TALEPLER UYARINCA ÜRETİLEN VEYA ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YA DA İLAVELER YAPILARAK KİŞİYE ÖZEL HALE GETİRİLEN YA DA NİTELİĞİ İTİBARİYLE VE/VEYA HİJYENİK NEDENLERLE İADE EDİLEMEYECEK OLAN BİR ÜRÜN SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA VE GENEL OLARAK ÜRÜN KULLANILDIĞINDA YA DA KULLANILMAMIŞ OLSA DAHİ AMBALAJINDAN ÇIKARILMAMASI GEREKLİLİĞİ BİLDİRİLEN ÜRÜNLER AMBALAJINDAN ÇIKARILDIĞINDA İADE HAKKI KULLANILAMAZ. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI HALİNDE;

A) KULLANICI’YA VEYA ONUN BİLDİRDİĞİ YUKARIDA BİLGİSİ BULUNAN ÜÇÜNCÜ KİŞİYE TESLİM EDİLEN ÜRÜNÜN FATURASI, (İADE EDİLMEK İSTENEN ÜRÜNÜN FATURASI KURUMSAL İSE, GERİ İADE EDERKEN KURUMUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU İADE FATURASI İLE BİRLİKTE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR. FATURASI KURUMLAR ADINA DÜZENLENEN SİPARİŞ İADELERİ İADE FATURASI KESİLMEDİĞİ TAKDİRDE TAMAMLANAMAYACAKTIR.)

B) FATURA ÜZERİNDE YER ALAN İADE İLE İLGİLİ KISIMLARIN KULLANICI TARAFINDAN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.

C) 7 (YEDİ) GÜNLÜK SÜRE İÇERİSİNDE İADE EDİLECEK ÜRÜNLERİN KUTUSU, AMBALAJI, VARSA STANDART AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE OLARAK TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. ÜRÜNLE BİRLİKTE HEDİYE VERİLEN SATIŞLARDA, CAYMA HAKKI KULLANILIR İSE HEDİYE DE KULLANICI TARAFINDAN İADE EDİLECEKTİR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASINI TAKİP EDEN 10 (ON) İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ÜRÜN BEDELİ KULLANICI’YA ÖDEDİĞİ ŞEKİLDE İADE EDİLİR.
KULLANICI’NIN ÜCRET ÖDEMEDEN GÖNDERİM YAPABİLMESİ İÇİN GÖNDERİM ÖNCESİNDE SATICI’NIN WEBSİTESİNDE SİPARİŞ DURUMU BÖLÜMÜNDE BULUNAN İADE SÜREÇLERİNİ TAMAMLAYARAK İLGİLİ KARGO FİRMASINDAN GÖNDERİM NUMARASI ALMASI GEREKMEKTEDİR.

D) ÜRÜN SATICI’YA İADE EDİLİRKEN, ÜRÜNÜN TESLİMİ SIRASINDA KULLANICI’YA İBRAZ EDİLMİŞ OLAN ORİJİNAL FATURANIN DA İADE EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. ÜRÜNLE BERABER İADE EDİLECEK OLAN FATURANIN İADE BÖLÜMÜ DOLDURULARAK VE KULLANICI TARAFINDAN İMZALANARAK İADE EDİLECEKTİR.
MAL VEYA HİZMETE İLİŞKİN FİYAT DÂHİL TAAHHÜTLERİN GEÇERLİK SÜRESİ:
SATICI’NIN FİYAT DAHİL TÜM TAAHHÜT VE/VEYA VAATLERİ ÖN BİLGİLERİN VERİLDİĞİ VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN YAPILDIĞI ANDA GEÇERLİ OLUP SONRASINDA DEĞİŞEBİLECEKTİR.

6. TÜKETİCİLERİN ŞİKÂYET VE İTİRAZLARI KONUSUNDA BAŞVURULARIN, BAKANLIKÇA HER YIL ARALIK AYINDA BELİRLENEN PARASAL SINIRLAR DÂHİLİNDE TÜKETİCİNİN MAL VEYA HİZMETİ SATIN ALDIĞI VEYA İKAMETGÂHININ BULUNDUĞU YERDEKİ TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNE VEYA
TÜKETİCİ MAHKEMESİNE YAPILABİLECEĞİNE İLİŞKİN BİLGİ:
KULLANICI’NIN ŞİKAYET VE İTİRAZLARI KONUSUNDA YAPILACAK BAŞVURULAR BAKIMINDAN, HER YIL ARALIK AYINDA SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN PARASAL DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE KULLANICI’NIN VEYA SATICI’NIN YERLEŞİM YERİNDEKİ TÜKETİCİ
MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.

İŞ BU ÖN BİLGİLENDİRME FORMUNDA BELİRTİLEN BİLGİLER UZAKTAN İLETİŞİM ARAÇLARINA UYGUN OLARAK VE İYİ NİYET İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE 6 MART 2011 TARİH VE 27866 SAYILI MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE UYGUN OLARAK VERİLMEKTEDİR.